Zespół Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej
link do facebook zs Witos
link do facebook zs SKKT wędrowiec

Certyfikaty
WspółpracaZS im. W .Witosa Lokalną Akademią CISCO

Dzięki podpisaniu umowy z Cisco Networking Academy Suport Center działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ZS im.W.Witosa powstała lokalna Akademia CISCO.

Program Cisco Networking Academy jest programem edukacyjnym opracowanym przez Cisco służący nauczaniu informatyki wraz z wszystkimi materiałami dydaktycznymi oraz ćwiczeniami labolatoryjnymi .

Program Cisco Networking Academy oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych. Absolwenci kursów są przygotowani do uzyskania certyfikatu zawodowego Cisco Certified Networking Associate (CCNA). Zdobyta wiedza, poparta uzyskanym certyfikatem, stanowi przesłankę do odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej. Otwiera możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

Uczniowie Technikum Informatycznego w ZS im. W. Witosa biorą już udział w szkleniach IT Essentials: PC Hardware and Software, a po jego ukończeniu mogą kontynuować szkolenia CCNA Discovery . Każde szkolenie potwierdzone jest certyfikatem CISCO.


CISCO CISCO

Akademia Sieci Cisco (Cisco Networking Academy) w ZS im. W.Witosa prowadzi cykl szkoleń pod patronatem i przy ścisłej współpracy z firmą Cisco Systems – światowym liderem technologii sieciowych. Głównym założeniem procesu nauczania jest kształcenie kadry profesjonalistów w dziedzinie sieci komputerowych. Idea tworzenia akademii regionalnych i lokalnych ma na celu dotarcie do jak największej ilości słuchaczy w celu prezentacji im nowoczesnej wiedzy na temat projektowania, rozwoju i utrzymywania lokalnych i rozległych sieci komputerowych. W trakcie kursu uczestnicy zarówno zapoznają się z wiedzą na temat standardów wykorzystywanych w topologii sieci komputerowych, jak i nabywają praktyczne umiejętności poprzez ćwiczenia laboratoryjne w pomieszczeniach wyposażonych m.in. przez firmę Cisco Systems. Materiały dydaktyczne jak i program ćwiczeń laboratoryjnych wykorzystywanych w trakcie kursu są na bieżąco uaktualniane w celu ukazania najnowszych trendów i prezentacji jak najaktualniejszej wiedzy z dziedziny sieci komputerowych. Wiedza prezentowana na kursie i przekazywana w aktywny sposób uczestnikowi stanowi przesłankę do odniesienia sukcesu w nowoczesnym środowisku gospodarki internetowej. Otwiera też możliwości znalezienia satysfakcjonującej pracy i jest solidną podstawą przyszłej kariery zawodowej.

Program nauczania w Lokalnej Akademi Sieci Komputerowych Cisco naszej szkoły obejmuje kurs:

IT Essentials: Sprzęt i programowanie komputerów PC dotyczący podstaw obsługi komputera. Kurs obejmuje podstawy technologii PC, sieci komputerowych oraz bezpieczeństwa. Prowadzony jest w języku polskim, natomiast meteriały dostępne są w wersji zarówno polsko jak i angielsko języcznej. Uczestnicy, którzy ukończą kurs będą w stanie opisać elementy wewnętrzne komputera, samodzielnie zmontować komputer, zainstalować system operacyjny i rozwiązywać problemy z wykorzystaniem rozmaitych narzędzi diagnostycznych. Laboratoria praktyczne oraz laboratoria wirtualne pomogą uczestnikom rozwijać umiejętności rozwiązywania złożonych problemów. Uczniowie poznają także metody pracy w sieci oraz jej bezpieczeństwa. Kurs ITE jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszłą karierę w branży IT. Kurs przygotowuje do uzyskania certyfikatu CompTIA A, który potwierdza zdobytą wiedzę i skutecznie pomaga wyróżnić się spośœród innych kandydatów na rynku. Kurs jest także podstawą dla innych, bardziej zaawansowanych, kursów sieciowych.

CCNA Discovery dostarcza podstawowej wiedzy na temat sieci, praktycznego doświadczenia, okazji do dalszego rozwoju kariery oraz poszerzenia osobistych kompetencji do pracy w branży IT i sieciowej. Szkolenie oferuje bezpośrednie podejście do procesu nauczania, wykorzystując interaktywne narzędzia oraz przystępne laboratoria pozwalające studentom zdobycie wiedzy potrzebnej w budowaniu sieci komputerowych. Szkolenie CCNA Discovery jest zaprojektowane aby mogło być  przeprowadzane jako niezależny program oferowany przez szkoły techniczne i uniwersytety. Osoby uczestniczące w szkoleniu nie muszą posiadać szerokiej wiedzy technicznej i umiejętności, jedynie podstawowe widomości związane z obsługą komputerów.  

Wszelkich informacji o Szkoleniach Cisco udziela Krzeszowiak Dariusz

Ścieżka edukacyjna CISCO zobacz