Zespół Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej
link do facebook zs Witos
link do facebook zs SKKT wędrowiec

Certyfikaty
Współpraca


Informacje

Finał III edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich Sucha Beskidzka 14-15 grudzień.

 

         W dniach 14-15 2017 r. w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo  Menedżerskich. Takiego wydarzenia i o takiej randze na terenie powiatu suskiego jeszcze nie było.
O tym że etap centralny tej prestiżowej olimpiady zostanie rozegrany w suskim „ceresie”, zadecydowało bardzo przyjemne wydarzenie z grudnia ubiegłego roku. Laureatem I miejsca II edycji OWiUHM został uczeń suskiego „Witosa” Michał Mglej (pisaliśmy o tym niezwykłym wydarzeniu na łamach naszego portalu). Historią tej olimpiady jest to ,że szkoła z której uczeń wygra może w nagrodę zorganizować etap centralny następnej edycji .
Do suskiego „Witosa” zjechały cię tłumy najlepszych w kraju uczestników wraz z opiekunami. W tej edycji do ścisłego finału zakwalifikowało się 62 uczniów. Finaliści reprezentowali 40 szkół z całej Polski i do Suchej Beskidzkiej przyjechali wraz z opiekunami merytorycznymi (nauczycielami przygotowującymi). Tegoroczny „rozrzut” uczestników był bardzo duży, finaliści pochodzili z odległych szkół m.in. z Kartuz, Lęborka, Szczecina ,Bytowa, i Białegostoku. Wśród finalistów aż troje to uczniowie ZS im W. Witosa w Suchej Beskidzkiej: Michał Mglej, Patrycja Mikołajek i Patrycja Gierat (pierwszy tak znakomity wynik w historii olimpiady).
Głównym organizatorem OWiUHM jest Stowarzyszenie Dyrektorów Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych z siedzibą w Bydgoszczy.
Olimpiada WiUHM  to dwudniowe zmagania. W pierwszym dniu odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali test i zadanie w wybranym języku obcym. Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.
Po etapie praktycznym dla finalistów i ich opiekunów organizatorzy przygotowali atrakcje, zwiedzanie Zamku Suskiego, Karczmy Rzym oraz Zespołu Kościelno-Klasztornego. Uczestnicy mogli skorzystać z krytej pływalni.
W drugim dniu zawodów odbyła się rozgrywka finałowa, do której zaproszono 10 najlepszych uczestników po etapie praktycznym. Była to najbardziej widowiskowa część olimpiady. W czasie części finałowej tzw. ”finału finałów” 10 najlepszych uczniów (laureaci) odpowiadali przed Jury i publicznością na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych oraz bankowości i polityki monetarnej . Czas odpowiedzi był ograniczony a zegar z upływającym czasem widzieli uczestnicy i publiczność. Tematyka wielu pytań dotyczyła hasła tegorocznej olimpiady które grzmiało ”Bankowość miejsce i rola w gospodarce rynkowej”.
W trakcie finału ustnego wystąpiła młodzież Zespołu Szkół im. W. Witosa skupiona w kole teatralnym z krótkim programem muzycznym.
Na zakończenie Jury ogłosiło zwycięzców olimpiady. Laureatom zostały wręczone nagrody i dyplomy.
Przygotowaniem merytorycznym uczniów ZS W. Witosa zajmowała się mgr inż. Irena Skrzypek-Sikora a pomagał jej mgr Grzegorz Sikora.

Szczegółowy program zawodów finałowych zobacz

Finał ogólnopolski odbędzie się w dniach:

od 14 grudnia 2017 r. – ok. godz. 14.00 uroczyste rozpoczęcie

do 15 grudnia 2017 r. – ok. godz. 13.00 zakończenie

Lista finalistów 2017 Zobacz Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale !!!