Zespół Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej
link do facebook zs Witos
link do facebook zs SKKT wędrowiec

Certyfikaty
WspółpracaDzień Bezpiecznego Internetu


Obchodzony jest w całej Europie w pierwszej połowie lutego, jest inicjatywą Komisji Europejskiej.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja Dzień Bezpiecznego Internetu. Tegoroczne hasło przewodnie „Razem tworzymy lepszy Internet” zwraca uwagę internautów na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udział w tworzeniu wirtualnego świata. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcieliśmy szczególnie podkreślić potencjał sieci, który młodzi ludzie mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki oraz na problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie.
W ramach akcji w naszej szkole zostały przygotowane plakaty, które można oglądać w „Galerii Przewiązka”. W czwartek 20 lutego uczniowie szkoły mogli wziąć udział w cyklu wykładów poświęconych bezpieczeństwu w sieci. Prelegentami byli uczniowie klas informatycznych:
3Ri – G.Szczerbak, P.Okruta, A.Gratka;
2Ti – D.Hudziak, K.Kacorzyk;
1Hi – B.Grzechynka, R.Stanaszek, M.Stochlik, N.Frydel, P.Niewiadomska, J.Górecka, P.Głodek.
W akcji udział wzięli pracownicy Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej przedstawiając wykład dotyczący e-biznesu i bezpieczeństwa w sieci Internet.


Dzień Bezpiecznego Interneru 2014 Dzień Bezpiecznego Interneru 2014 Dzień Bezpiecznego Interneru 2014 Dzień Bezpiecznego Interneru 2014


W roku 2013 DBI obchodzić będziemy 5 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Wszystkie działania będą realizowane pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w Sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.


W miesiącu lutym w naszej szkole dbamy o bezpieczeństwo w internecie z godnie z ogólnopolską akcją "Dzień bezpiecznego Internetu".

W ramach akcji uczniowie klasy drugiej Technikum Reklamy przygotowali plakaty dotyczące bezpieczeństwa w internecie, które można obejrzeć na terenie szkoły.

Powstała gazetka szkolna, która zwraca uwagę na sposób korzystania z zasobów Internetu.

Uczniowie klas Technikum Informatycznego przygotowali cykl wykładów dotyczących bezpiecznego korzystania z internetu. Wykłady będą prezentowane pozostałym klasom naszej szkoły.

Wychowawcy klas mogą skorzystać z przygotowanych konspektów lekcji wychowawczej dotyczącej bezpiecznym zasadom korzystania z internetu.


Koordynatorzy akcji:mgr Dariusz Krzeszowiak; mgr Anna Kulka; mgr Tomasz Gielas