Zespół Szkół im. W.Witosa w Suchej Beskidzkiej
link do facebook zs Witos
link do facebook zs SKKT wędrowiec

Certyfikaty
Współpraca


Współpraca z Wyższą Szkołą Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

Kolejne spotkanie sportowe

W dn. 14 marca 2013 odbyło się kolejne sportowe spotkanie w ramach współpracy z suską uczelnią. W tym dniu przeprowadzone zostały rozgrywki piłki siatkowej. Mecze były zacięte, ale prowadzone w sportowej atmosferze. Wyniki tych spotkań są sprawą drugorzędną, a liczy się tylko aktywność fizyczna i dobra zabawa. Zespół Szkół im. W. Witosa reprezentowały uczennice Marta Ćwiklińska, Monika Janiczak, Ewelina Mikołajek, Beata Rusin, Barbara Świtek, Marta Kulka, Anna Bińkowska, Justyna Chorąży, Magdalena Kaczor, Katarzyna Kłapyta, Adrianna Wilczak oraz uczniowie: Bartosz Adamowicz, Michał Guzdek, Jarosław Polak, Dawid Jura, Jakub Trzop, Maciej Fiedor, Paweł Harwat. Planowane są kolejne rozgrywki tym razem w piłkę nożną.


Mecze piłki siatkowej

W dn. 28.02.2013 w hali sportowej ZS im. W. Witosa odbyły się mecze piłki siatkowej pomiędzy studentami WSTiE i uczniami szkoły średniej. Dwugodzinne zajęcia zostały przeprowadzone w ramach współpracy uczelni ze szkołą. Mecze zostały rozegrane w kategoriach kobiet i mężczyzn. Zajęcia przebiegały w wesołej atmosferze, sportowej rywalizacji i zgodnie z zasadami fair play. Wyniki poszczególnych setów, rozgrywanych na przemian przez kobiety i mężczyzn, nie były istotne, ale na boisku było widać zaangażowanie i waleczność o każdą piłkę.Młodzież już umawiała się na kolejne zawody, również w innych dyscyplinach.

Skład zespołów studenckich: panie Martyniak Marta, Martyniak Monika, Faber Aleksandra, Pajerska Karolina, Makuch Aleksandra, Brzeźna Lucyna oraz panowie Dziewiński Piotr, Szklarczyk Mateusz, Michalski Dawid, Adamek Bartosz, Noworyta Szymon, Klimczyński Maciej, Stasiak Michał. Zespół Szkół reprezentowały uczennice Malina Marzena, Bińkowska Anna, Kaczor Magdalena, Stelmachowicz Edyta, Rusin Beata, Świtek Barbara, Janiczak Monika, Mikołajek Ewelina i uczniowie: Guzdek Michał, Harłat Paweł, Nowak Dawid, Adamowicz Bartosz, Dybczyk Marcin. Paweł Adamek


siatkowka siatkowka siatkowka siatkowka siatkowka


Wykład w WSTiE dla naszych uczniów

W dniu 11.02.2013 uczennice i uczniowie klas hotelarskich i obsługi ruchu turystycznego uczestniczyli w wykładzie dr Macieja Abrama na temat "Kariera zawodowa w hotelarstwie". Spotkanie odbyło się w siedzibie WSTiE w suskim zamku, w ramach współpracy naszej szkoły z suską uczelnią. Wykład wzbogaciły informacje na temat uczelni przekazane przez P. mgr Elżbietę Chowaniec oraz opowieści o praktykach zawodowych - studenta P. Bartłomieja Mroza. Organizatorami spotkania byli nauczyciele Ewa Kozina i Paweł Adamek.


Wykład WSTIE Wykład WSTIE Wykład WSTIE Wykład WSTIE


Szkolenie "Marketing placówki oświatowej"

Nauczyciele ZS im. W Witosa, w ramach współpracy naszej szkoły z WSTiE w Suchej Beskidzkiej, brali udział w szkoleniu na temat: „Marketing placówki oświatowej”. Wykłady zostały zorganizowane przez Wyższą Szkołę Turystyki i Ekologii w dniu 7.02.2013r. W szkoleniu udział wzięli następujący nauczyciele: Danuta Pindel-Nowak, Aneta Drobny, Katarzyna Staszak, Izabela Śliwa, Edyta Sitarz, Beata Szafraniec, Bożena Łoboda, Łucja Mikołajek-Pater, Andrzej Urbaniec, Tomasz Pituła, Paweł Adamek. Zdjęcia dzięki uprzejmości WSTiE.


Szkolenie WSTIE Szkolenie WSTIE szkolenie WSTIE


Sparingi w piłce siatkowej pomiędzy reprezentacjami ZS Witosa a studentami z WSTiE

8 stycznia 2013 odbyły się mecze sparingowe w piłce siatkowej pomiędzy reprezentacjami ZS Witosa a studentami z WSTiE. Spotkanie było w ramach współpracy naszej szkoły z suską uczelnią. Mecze grały reprezentacje dziewcząt i chłopców. Spotkania przebiegały w sportowej atmosferze, były bardzo wyrównane i dały wszystkim uczestnikom dużo satysfakcji. Wynik nie był istotny, jak powiedział opiekun projektu współpracy mgr Paweł Adamek, celem rozgrywek było przygotowanie do zawodów powiatowych. Planowane są kolejne sportowe spotkania.


sparingi1 sparingi3 sparingi4


Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny o tematyce górskiej w ramach współpracy naszej szkoły z WSTiE. Nagrodą jest wyjazd do Brukseli, który organizuje WSTiE. Dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział. Czekamy zatem na wyniki Opiekunowie konkursu: mgr Paweł Adamek i mgr Tomasz Gielas. Poniżej zamieszczamy zdjęcia Joanny Wójcik.


Konkurs foto Konkurs foto Konkurs foto
"Oddech zimy" "Niebiańskie muśnięcie" "Za górami za lasami"